7 Zasad biznesu generujacego profit. Przydadzą się finalizując biznes plan na 2014.

 

 

  TWOI KLIENCI ŚWIADCZĄ CI PRZYSŁUGĘ

kiedy kupują od Ciebie produkt lub usługę. Rozejrzyj się wokoło, ile firm robi dokładnie to, co Ty. Konkurencja jest duża i będzie jeszcze większa, więc traktuj swojego klienta wyjątkowo, a nawet powiedziałabym zrób dla niego coś ekstra. W zależności od tego , co oferuje Twój biznes, albo ułatw mu jeszcze bardziej życie, albo spraw miłą niespodziankę. W pierwszym przypadku prowadząc na przykład biuro rachunkowe ułuż dla niego kalendarz o czym oraz kiedy ma pamiętać. Jeśli prowadzisz firmę produkującą wyjątkowe, ręcznie robione przedmioty, wystarczy, że wyślesz oryginalną broszkę lub inny drobny przedmiot klientowi, który składa stałe zamówienia. Urodziny klienta , święta lub też rocznica założenia firmy są do tego dobrą okazją.

 

NIGDY NIE DZIĘKUJ KLIENTOWI ZA POŚWIĘCONY CZAS 

 

Słowo wstępu przy pierwszym spotkaniu z podziekowaniem ,” Dziękuje, że znalezliście państwo czas , aby się dzisiaj wspołnie spotkać” , sprawia, że stawiasz się na przegranej pozycji już na starcie. Co by się stało gdybyś zaczął z drugiej strony " Dziękuje, że udało nam się tu wspólnie spotkać. Czy możemy zaczynać, gdyż mój napięty grafik zmusza mnie by zaczynać punktualnie ”.Taki wstęp od razu budzi respekt u Twoich słuchaczy, a tym samym daje ci poczucie kontroli nad prowadzonym spotkaniem.

 

NASTAWIENIE, JESTEM TU BY PAŃSTWU POMÓC JAKO BUSINESS ASSETS 

 

Niezależnie czy obsługujesz swoich klientów przez telefon , mailem czy face to face, zawsze da się zauważyć czy robisz to z obowiązku czy też zwyczajnie jest to Twój cel . Nie zmarnuj tego. Słaba obsługa , czyli taka świadczona z dystansem i dozą niechęci, położy na łopatki nawet najlepszy prudukt lub serwis. Po takim ciosie często ciężko się podnieść, zwłaszcza, że większość biznesów dostaje tylko jedną szansę od swoich klientów.

 

 

KLIENCI NIE KUPUJĄ KAWY. KLIENCI KUPUJĄ PRZYJEMNOŚĆ, KTÓRĄ CZERPIĄ Z JEJ PICIA

Co przez to rozumieć – nawet najlepsza kawa nie będzie tą najlepszą jeśli poda się ją w obskurnym kubku, a sprzedający będzie tylko dawał Ci porozumiewawcze spojrzenia, że czas zwolnić stolik, bo następny klient czeka. Zastanów się, jeszcze raz , jak traktujesz swoich klientów. Jeśli Twój biznes choć w części nie bazuje na klientach z polecenia, a klienci, którzy skorzystali z Twoich usług raz, już nie wracają,  to jest to znak, że gdzieś leży problem.

 

NIE SKUPIAJ SIĘ NA TYM CZEGO CHCĄ KLIENCI, TYLKO NA TYM ZA CO PŁACĄ

Często Twoim klientom wydaje się, że wiedzą czego chcą. Kiedy to otrzymują okazuje się, że się mylili lub też oczekiwali czegoś innego. Skup się na tym, co generuje główny zysk w Twoim biznesie, kiedy opracujesz tę sekcję do perfekcji zacznij eksperymentować.

 

ZAWSZE OPERUJ POD BRANDEM, KTÓRY MOŻESZ BUDOWAĆ I ROZWIJAĆ

W ten sposób cała praca, którą wkładasz w obsługę klienta i jakość produktu rozciąga się na wszystko co oferujesz pod swoim brandem. Dzięki temu dodawane przez Ciebie produkty i usługi do obecnej oferty od razu trafiają do potencilnychklientów. Dzięki temu nie zaczynasz jeszcze raz od zera z budową bazy klientów.

 

JAKOŚĆ CZY ILOŚĆ

Ostatecznie zdecyduj, czy stawiasz na jakość czy ilość. Obie strategię przynoszą zysk,  z tym jednym wyjatkiem, że ta pierwsza gwarantuje satysfakcję z tego, co się robi , w drugim przypadku bywa różnie. 

 

Jeśli nie wiesz jak przełożyć jedną z powyższych zasad na korzyść swojego biznesu wystarczy, że skorzystasz z komentarzy poniżej lub też wyślesz bezpośrednio zapytanie.

Leave a Reply