Blog for business – błędy, które sprawiają, że tracisz czas i klientów?

KAŻDY MOŻE PROWADZIĆ BLOGA, ALE NIE KAŻDY MA CZYTELNIKÓW. Jeśli nie masz odbiorców, to na co to wszystko?

Jeśli piszesz swój kolejny post i masz wrażenie, że nikt nawet nie zauważy, że został on opublikowany, oznacza to, że czas zmienić strategię!

Zastanów się, czy nie popełniasz jakiegoś z błędów, który dotyczy 90% początkujących blogerów.

SEO I SŁOWA KLUCZE

Większość doookoła Ciebie radzi Ci, musisz zooptymalizować swój SEO, targetować odpowiednie słowa, a następnie sprawić, żeby roiło się od tych słów w Twoim publikowanym artykule.

Błąd: Słowa klucze pomagają, ale nie są podstawą by wypromować Twój blog.

Rozwiązanie: Zacznij zwiększać ilość linków z zewnętrznyc stron prowadzących do Twojej strony. Im lepsza strona zawiera Twój link, mam tu na myśli stronę / blog z dużą ilością wizyt, tym większe szanse na lepsze pozycjonowanie.

BLOG / WEBSITE DESIGN

Kreując własną  stronę , bloga, skupiamy się przede wszystkim na tym , jak on będzie wyglądał , jakie pole będzie dodane, jakie zdjęcia na nim umieścimy. Co więcej, ciągle zmieniamy nasze zdanie i płacimy za dodatkową pracę grafikowi, której nasza strona wcale nie wymaga.

Tracimy na to tylko czas i opożniamy wylaunchowanie naszego bloga, bądż też publikowania na nim nowych treści.

Spróbuj spędzić tyle samo czasu na myśleniu, co by pomogło mojemu odbiorcy w realizacji jego celów, a wykreujesz posty, które nawet przy najgorszej grafice strony będą szeroko komentowane.

Błąd: Dążysz by mieć perfekcyjną stronę i zdjęcia.

Rozwiązanie: Skup się w pierwszej fazie na jakości rozwiązań jakie proponujesz, przydatności dla odbiorcy Twoich wpisów, a super grafikę zostaw na pożniej.

PUBLIKUJESZ JAK SZALONY

Kilka razy w tygodniu dodajesz nowe posty, czasami starasz się, żeby nowy artykuł wyszedł każdego dnia. Nie o to tu chodzi, przynajmniej nie na początku. Pierwszą rzeczą na jakiej musisz się skupić jest rozpropagowanie swojego bloga. Zacznij mówić o nim znajomym i proś, żeby przekazali tę informację dalej. Im szersze jest grono osób, które wiedzą czym się zajmujesz, tym większe szanse, że dotrzesz do szerszego grona czytelników. Następnie dodawaj użyteczne i przemyślane komentarze na forach wraz z linkiem do swojej strony. Staraj się również opublikować jeden ze swoich artykułów na blogu kogoś innego, kto ma większą grupę odbiorców niż Twoja.

Błąd: Publikujesz za często, bo myślisz, że zwiększy to liczbę odwiedzających Twoją stronę / bloga.

Rozwiązanie: Postaw w pierwszej fazie na promocje siebie i swojego bloga, mówiąc o nim znajomym prosząc by przekazali tę informację dalej. Następnie spróbuj zamieścić gościnny wpis na stronie innego blogera. Nie stroń od komentarzy na forach umieszczając tam link do swojej strony.

NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ

Publikujesz niespodziewanie, twoi czytelnicy nie są przyzwyczajeni, kiedy spodziewać się Twoich postów. Przyzwyczaj swoich czytelników, kiedy publikujesz i nigdy się nie spóżniaj. Post na blogu, to jak spotkanie, jak się nie pojawia, to druga strona może czuć się zlekceważona, a to może drogo kosztować.

Błąd: Chcesz zaskakiwać.

Rozwiązanie: Zaskakuj, ale nie datą wpisu, ale jakością contentu i zawartym w nim radami. Spraw, aby wszyscy, którzy czytają Twoje wpisy pomyśleli: Nie wierze, że ktoś dzieli się tym za darmo.

I OSTATNIE SŁOWO NA KONIEC

Jeśli zmieniłeś swoją strategię i aktywnie promujesz swój blog i nie widzisz znaczących rezultatów przez co najmniej 2 miesiące, to może to również oznaczać , iż nisza w której zdecydowałeś się publikować jest za mała, bądż też problemy osób z wybranej przez Cibie grupy odbiorców są inne niż początowo myślałeś. W takiej sytuacji warto je jeszcze raz zrewidować. Niekiedy mała zmiana w ujęciu problemu decyduje o wszystkim.

Powodzenia i wytrwałości…

Jeśli jest jeszcze coś,o czym nie wspomniałam, co pozwoliło Ci rozwniąć Twój blog, podziel się tym.

Leave a Reply