Czy wiesz o jakiej porze umieszczać posty w social media?

Wielu z tak zwanych social media „marketing guru” twierdzii, iż zna sekret, co do dnia i pory o jakiej powinno umieszczać się posty, zdjęcia oraz wszelkiego rodzaju materiały używając Facebook, Pinterest oraz LinkedIn.

Czy rzeczywiście coś takiego, jak optymalny czas komunikacji

w social media istnieje?

Twierdzę, że tak czytają infographic stworzony przez firmę Social Caffeine, jednak dla każdego rodzaju biznesu będzie on różny. I tak na przykład dla firm zajmujacych się usługami, kluczową porą browsowania po social media będą dni robocze oraz godziny pracy. Dla biznesu związanego ze sztuką , kosmetykami, podróżami, będą to godziny wieczorne , plus weekend.

Do tego dochodzi grupa docelowa i zasięg biznesu. Jeśli targetujemy klientów w Polsce oraz w U.S.A albo Australii, a nawet Anglii to czas postów będzie związany ze zmianami w strefie czasowej.

Dlatego powyższe zestawienie traktowałabym jako zachętę do zastanowienia się, czy nasz biznes wpisuje się w poniższe pory oraz próbowałabym zrobić podobny wykres dla własnego biznesu. Nie widzę powodu, dlaczego zamiast targetowania wąskiej grupy klientów nie optymalizować komunikacji i celować w jak najszersza grupę klientów za jednym razem.

 

info-socialmedia

Powodzenia!

Czy powyższy diagram działa dla Waszego biznes? Czekam na komentarze, może uda nam się wspólnie wypracować podobne zestawienia w odniesieniu do poszczególnych branży.

Komentarze

Leave a Reply