Dziele się tym tylko z Tobą: Jak wykorzystać social media do podniesienia swojego rankingu w Google.

Wyszukiwarka Google jest dla wielu małych biznesów głównym narzędziem przez które docierają do nowych klientów.Trudno się zatem dziwić, dlaczego firmy kładą tak silny nacisk na podniesienie swojego rankingu w Google.

Oprócz standardowych kroków, które robisz w celu uplasowania się jak najwyżej w wyszukiwarce, czas abyś dołączył do nich strategię związaną z social media.Wnioski z badania, które przeprowadził Danny Sullivan  potwierdziły, iż Google bierze pod uwagę sygnały płynące z social media do budowy organic search, czyli Twojego bezpłatnego rangowania w wyszukiwarce.


Co oznacza to dla Ciebie i Twojego biznesu?

Jeśli do tej pory nie byłeś przekonany na ile bycie w social media się opłaca, to teraz masz na to dowody.Google potwierdził, iż jako sygnały w social media w przypadku TWITTER & GOOGLE traktuje:


– linki, które zamieściłeś

– linki, które zostały dodane przez Ciebie, którymi dzielą się obecnie inni

– twoją reputację, ktrórą budujesz w internecie, czyli kto do Ciebie linkuje, gdzie piszesz oraz jak wysoko jesteś w rankingu.

Sygnały te wpływają na to, jak wysoko Google plasuje Cię w wynikach pokazywanych, jako organic search.

 

Jak tę wiedzę wykorzystać i przełożyć na wyniki?

Krok po kroku upewnij się, że stosuje poniższą technikę w zamieszczanych postach w social media, a gwarantuje, że zobaczysz rezultaty.


– Tak często jak to możliwe zamieszczaj linki w postach na FB i Twitterze prowadzące do Twojej strony

– Publikuj posty wysokiej jakości, którymi będą dzielić się inni. Ważne jest aby posty te jednocześnie prowadziły do artykułów umieszczanych przez Ciebie na Twojej stronie. Na przykład zamieszczaj wiadomość o ostatnim dodanym artykule na blogu wraz z bezpośrednim linkiem do opublikowanego artykułu.

 

Dziele się tym tylko z Tobą Jak wykorzystać social media do podniesienia swojego rankingu w Google

-Dziel się postami innych opublikowanymi na FB i Twitterze. W zamian możesz oczekiwać tej samej dobrej karmy płynącej od tej drugiej strony

– Upewnij się, że Twoje Bio i opis firmy zarówno na FB, jak i Twitterze jest profesjonalnie przygotowany. Zawiera odpowiednie słowa kluczowe, jak i zdjęcia

-Buduj swoją reputację, przez zamieszczanie postów w social media oraz na blogach- własnych, jak i tych, na których wystepujesz gościnnie. Dziel się swoją wiedzą z innymi, by pokazać się, jako ekspert

– Wspominałam już o tym wcześniej, załóż konto na Google+. Jak je założyć i dlaczego warto w nie zainwestować znajdziesz w poście "Czy Twoi klienci ciągle mają problem, żeby znależć Cię na 1 stronie w Google?"

A może już stosujesz tę metodę i widzisz jej rezultaty. Podziel się swoimi doświadczeniami.

Leave a Reply