Innowacyjny marketing dla małych firm całkowicie za darmo. Czy jest coś takiego?

Innowacja wiąże się albo  z oszczędnością czasu albo pieniądza, bądż też z obiema rzeczami na raz, bo mniejszy nakład pracy oznacza mniejsze koszty.

 

Żeby być innowacyjnym trzeba myśleć out of the box, czyli używać aplikacji i dostępnych narzędzi z innym zamierzeniem niż były one często tworzone.

 

Przykład slideshare ma być inspiracją w jaki sposób można wykorzystać dostępne narzędzia w celu promocji swojej firmy i dotarcia do nowych klientów całkowicie za darmo.

 

Slideshare.net działa jak YouTube z tą różnicą, że dzielisz się w nim dokumentami, a nie video. Z dnia na dzień rośnie jego popularność oraz ilość załadowanych dokumetów w formacie Microsoft Word i PDF.

 

Czy już dostrzegasz, jak możesz użyć go do promocji swojego biznesu?

 

Przede wszystkim możesz załadować tam wszystkie dokumenty, które stworzyłeś w celu reklamy swojej firmy, czyli przygotowane:

– broszury (jeśli są tylko w wersji papierowej po prostu je zeskanuj)

– whitepapers

– case studies

– prezentacje z konferencji i spotkań

– promocyjne materiały szkoleniowe

– oraz wszystko, co wcześniej załączałeś w postach w mediach społecznościowych

 

Twoja obecność na slideshare sprawia, że nie tylko tworzysz wizerunek eksperta w swojej dziedzinie, pokazując swój dorobek i tym samym promujesz biznes, który tworzysz.

 

Strategiajest podobna do tej, której używasz w social media – chcesz aby jak największa ilość osób odwiedziła stronę i zapoznała się z Twoją ofertą. Dlatego pamiętaj, aby zostawić w załadowanych  na strone slideshare.net materiałach adres strony www i/lub dalsze dane kontaktowe. Warto również dobrze opisać wszystko to, co dostarczyliśmy, aby opis zachęcał do otwarcia oraz dalszego dzielenia się materiałami z innymi osobami.

 

Jestem pewna, że dróg tych jest wiele, slideshare to tylko początek!

Jak zawsze, czekam na Twój innowacyjny pomysł, jak zyskać więcej za mniej. Podziel się nim z nami!

Leave a Reply