ZWIĘKSZ SWOJĄ PRODUKTYWNOŚĆ

Jak być produktywnym każdego dnia (No właśnie) ?

Każdy z nas ma najczęściej z góry zaplanowany czas, w trakcie którego prowadzi swój biznes oraz go rozwija. To, kiedy zasiadamy do pracy w dużej mierze zależy od rodzaju prowadzonego biznesu,  naszych osobistych preferencji, co do godzin pracy oraz prywatnych zobowiązań.

Nie ważne jest ile pracujesz. To pierwsze godziny Twojej pracy zdecydują o tym, na ile efektywnie wykorzystasz cały dzień.

 

CO ZABIJA TWÓJ DZIEŃ I SPRAWIA, ŻE NIE JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO PRODUKTYWNY ?

 

Zastanów się jak spędzasz swóje pierwsze godziny pracy i czy wiodą cię one do bycia produktywnym w godzinach pracy?

Jeśli nie jesteś wystarczająco efetywny zobacz, jak łatwo to zmienić:

1.Pozytywne nastawienie – jeśli ostatnio wszystko szło nie po Twojej myśli , przekonaj sam  siebie, że dziś wraz z chwilą kiedy usiądziesz do pracy zmienia się Twoja nienajlesza passa. Rozpocznij pozytywne myślenie o swoim dniu pracy jak najwcześniej, na przykład podczas przygotowywania śniadania lub też drogi do pracy.

 

2.Wypisz z samego rana trzy lub cztery najważniejsze rzeczy, które musisz wykonać –  i zrób je. Przed zakonczeniem dnia zrób listę kolejnych trzech, czterech rzeczy, które wykonasz jutro, i tak każdego dnia. Pamiętaj, by lista ta była adekwatna, do czasu , jakim będziesz dysponowal danego dnia.

 

3.Skróć czas na sprawdzanie maili i innych newsów, z którymi musisz być na bierząco w swojej pracy. Jeśli możesz sprawdż je na telefonie, zanim zasiądziesz do pracy, gdyż ten sposób redukuje czas spędzony na czytaniu.

 

4.Zacznij od zadania, na którego ukończeniu najbardziej Ci zależy danego dnia. Kiedy je ukończysz będziesz miał poczucie produktywnie spędzonego poczatku dnia i da Ci ono motywację do dalszej pracy.

 

5.Zawsze wiedz, jakie zadanie wykonujesz jako kolejne. Najwięcej czasu tracimy pomiędzy zadaniami zastanawiają się , do czego zabrać sie w następnej kolejności.

 

6.Nagradzaj się po ukonczeniu trudnych i czasochłonnych zadań, na przykład przez zaparzenie sobie dobrej kawy lub zjedzenie dobrego lunchu. Pamietaj jednak, by przerwy te nie odciągnęły Cię  od dalszej pracy, bo na liście masz jeszcze kilka zadań do ukończenia.

 

7.Jeśli jakieś zadanie nie zostało przez Ciebie ukończone z powodu dodatkowego spotkania lub innego nowo powstałego wyzwania, to pamiętaj, że jutro też jest dzień. Jednak, motto to nie powinno stać się wymówką do odkładania zadań na kolejny dzień, a jedynie wyjątkiem dla sytuacji, gdzie coś dzieje się nie z Twojej winy. Dziś zrobiłeś mniej, a więc jutro musisz przygotować się do intesywnej pracy, by nadrobić zaległości.

 

8.To Ty sam będziesz wiedział najlepiej, czy wystarczająco efekywnie spędziłeś dzień. Twoje samopoczucie da ci o tym znać.

 

9.Nie myśl po skonczeniu pracy, co masz do zrobienie jutro. To powinna załatwić za Ciebie lista, którą przed zakończeniem pracy sporządziłeś na kolejny dzień.

 

P.S. Kalendarz, który możesz urzyć do zapisywania zadań na kolejny dzień znajdziesz klikając na podany link http://www.timeanddate.com/calendar/create.html. Możesz go wykorzystać zamiast stranadardowego kalendarza połaczonego z Twoją skrzynką mailową. Wybierz interesujace Cię miesiące, kliknij Creat PDF, a nastepnie wydrukuj.

To od Ciebie zależy, czy na jedenej liście umieścisz wszystkie czynności, które chcesz wykonać danego tygodnia, czy też będziesz używał odrębnej listy do innych tematycznie zadań. Warto podzielić się listą dotyczącą domu, jak i czasu spędzonego z rodziną wraz z partnerem. Pomoże to Wam lepiej zaplanować czas i sprawi, że nie odłożycie wielu czynności na kolejny tydzien tylko dlatego, że o nich zapomnieliście.

Czy masz swój własny sposób na produktywny dzień?

Jeśli tak, to podziel się nim.

Leave a Reply