JAK POWIEDZIEĆ O SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI INNYM: EFEKTYWNA STRATEGIA KOMENTOWANIA NA FORACH I BLOGACH.

Zastanawiasz się, jak jeszcze mając ograniczony budżet możesz dotrzeć do osób, które stanowią Twoją potencialną grupę klientów.

Strategia ta, nie tylko pozwoli Ci powiedzieć o sobie innym , ale także pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie Twojej firmy w wyszukiwarce.

Google wynagradza tych, co są aktywni online i pozostawiają komentarze.

Od czego więc zacząć:

Krok 1:

Znadż blogi i fora, które nawiazują tematyką do Twojej działaności. Kieruj się tu zasadą: Jakich informacji moi potencialni klienci mogą poszukiwać na blogach/forach.

Krok 2:

Jeżeli blog ten ma więcej niż jednego autora wybierz maximum 2 z nich i obserwuj ich działankość nietylko na blogu, ale także na Facebook’u i Twitterze. Dodaj ich do znajomych, a napewno się odwdzięczą.

Krok 3:

Komentuj zawsze używając swojego nazwiska lub nazwy firmy, którą promujesz oraz zdjęcia przedstawiającego Ciebie.

Krok 4:

Zostawiaj wyłącznie interesujące komentarze, wnoszące coś  do dyskusji, inaczej uznają Ci za osobę spamującą. Twój komentarz, aby był zauważony musi mieć minimum 4-5 zdań. Krótsze komentarze są często pomijane.

Krok 5:

Jeśli widzisz, że dany artykuł cieszy się dużym powodzeniem, a Ty masz w tej sprawie dużo do powiedzenia, możesz sam napisać na ten temat artukuł na swoim blogu i rozpromować go w komentarzach, pisząc naprzykład: Artykuł XYZ dał mi dużo do myślenia, dlatego zdecydowałem się na odpowiedż we własnym artykule. Podaj streszczenie artykułu oraz link do niego.

Krok 6:

Zostaw jeden link w zamieszczonym komentarzu do swojej strony. Większa ilość linków nie jest mile widziana.

Krok 7:

Na Facebooku lub Twitterze zamieść informację o swoim komentarzu: Jeśli interesuje Cię …(tytuł artykułu , który komentowałeś) to przeczytaj mój komentarz: …(link do komentarza). W ten sposób promujesz nie tylko swoją wypowiedz, ale także blog osoby, gdzie zamieściłeś komentarz.

Krok 8:

Komentarze na innych blogach są dobrym sposobem na nawiązanie relacji z włascicielem bloga. Taki kontakt pomoże Ci uzyskać gościnny wpis/publikację artykułu na blogu, który jest szeroko czytany przez Twoich potencialnych klientów. Jednym slowem, same korzyści.

Przedstawiona strategia, nie tylko pomoże Ci wypromować swój brand, ale także ułatwi Ci zbudowanie roli eksperta w środowisku oraz niejednokrotnie da Ci możliwość nawiązania bliższej relacji z właścicielm bloga. A to wiąże się z dalszą reklamą i nowymi klientami.

Podziel się własnymi spostrzeżeniami z budowania swojego wizerunku na rynku i pozyskiwania nowych klientów dzięki komentarzom online.

Leave a Reply