Jak sprawić, by to co robisz zostało zauważone przez wpływowych blogerów (i nie tylko).

Influencer = Business boost

Często dobry produkt i świetny content nie wystarcza do pozyskania założonej wcześniej liczby sprzedaży, lub w przypadku bloggerów, nowych wizyt na stronie.

Nie bez powodu mówiło się: MARKETING DŻWIGNIĄ HANDLU, teraz możemy zastąpić to AUTHORITY NETWORKING KLUCZEM DO SUKCESU ONLINE.

Jak więc sprawić by informacja o tym, co robisz i jakie produkty oferujesz dotarła do Twojej potencialnej grupy klientów?

 

OD TEORII DO PRAKTYKI

Nic tak nie obrazuje strategii, jak dobry przykład. Mam nadzieje, że bazując na ukazanym przykładzie będziesz mógł odnieść go do własnego biznesu.

Załóżmy, że sprzedajesz kosmetyki wytworzone z naturalnyh składników. W swojej ofercie posiadasz naturalne olejki, kremy, mydła, zioła oraz suplementy diety.

 

#1 ZDEFINUJ KIM JEST TWÓJ KLIENT :

Przede wszystkim określ dokładnie kim jest Twój klient. Bez tego nie będziesz w stanie opracować strategii, która działa. Targetując wszystkich nie osiągniesz nic, gdyż nie dotrzesz do sedna potrzeb danej grupy osób.

Kryteria których mozesz użyć by otrzymać klarowny obraz:

(Poniżej charakterystyka targetowanej grupy dla przytoczonego przykładu kosmetyków naturalnych)

Demografia:

  •  Kobieta

Wiek:

  •  35 lat

Zarobki:

  • Około 8 tys. m-cznie

Psychologia:

  •  Stosuje diety ale z rozsądkiem
  •  Dba o siebie i zdrowie
  • Kupuje głównie zdrowe produkty
  • Ćwiczy regularnie (jogging lub zajęcia w grupach, Pilates, etc.)

Aspiracje:

  • Chce czuć się atrakcyjnie oraz młodo i w takiej formie utrzymać sie przez kolejne 30 lat. Wierzy, że to co teraz zainwestuje w swój wygląd będzie procentować przez kolejne lata. 

 

#2  OKREŚL SPOŁECZNOŚCI ONLINE:

Sporządzając tak dokładny opis swojej grupy docelowej wiesz dokładnie, gdzie taka osoba będzie poszukiwać informacji, które pomagają jej dokonywać wyborów przy realizowaniu przyjętego modelu życia.

Powyższy opis ukazuje, iż do opisanej osoby (jako reprezentanta całej grupy) możesz dotrzeć nie tylko poprzez wybrane strony online specializujące się w kosmetykach naturalnych, ale również przez strony zamieszczające porady o zdrowej diecie, produktach naturalnych, ćwiczeniach, medycynie naturalnej, jak i grupach fitness.

 

#3 ZOBACZ , KTO JEST AUTORYTETEM W TYCH DZIEDZINACH

Zrób research i ustal, kto jest guru jeśli chodzi o dzielenie się informajami i radami z wyżej przedstawionych obszarów. To jest kosmetyków naturalnych, diet, zdrowego żywienia, medycyny naturalnej oraz fitness. Oni bowiem zbudowali autorytet w środowisku, który targetujesz, a tym samym stali się osobami, których rekomendacji się ufa.

 

#4 ZDOBĄDŻ ICH WSPARCIE

Masz rację myslać, że setki innych osób, również próbuje uzyskać ich poparcie dla prowadzonego biznesu.

TY JEDNAK NIE JESTEŚ JEDNYM Z TŁUMÓW

Ich pozycja została zbudowana na tym, iż szczerze dbają o swoich fanów. Zdabadż więc respekt przez bycie aktywnym członkiem ich społeczności online. Możesz to osiagnać stosując następujące kroki:

Social Media

– Zacznij promować ich pracę w social media, to jest dziel się postami, które zamieścili, komentuj ich ostani wpis na blogu.

– Zadawaj pytania, zwłaszcza, jeśli widzisz, że jakiś z ostatnich postów nie był szeroko kometowany.

 

Po prostu bądż aktywny i daj się zauważyć.

 

– Dołącz się do dyskusji toczących się z ich udziałem na Twitterze.

– Bądż aktywny na grupach lub forach które sami założyli.

-Napisz post na blogu lub szerzej skomentuj jeden z produktów, rozwiązań, które sami zarekomendowali.

Email

– Jeśli planujesz skontaktować się z nimi mailowo spraw , by Twój email był inny niż reszta. Przede wszystkim doceń to, co robią. Przytocz przykład gdzie ci pomogli. Nie rozpisuj się na więce niz 3/4 zwięzłe akapity, które czytający obejmuje wzrokiem. Jeśli jest coś w czym możesz sam im pomóc zaoferuj to.

Post na blogu

Sprawdż czy autorytet, którego uwagę chcesz pozyskać akceptuje gościnne wpisy. Jesli tak, to zaproponuj mailowo tytuł postu, który może zainteresować jego samego, jak i jego fanów. Im lepszy post uda Ci się stworzyć , tym większe szanse, że zostaniesz zauważony. Po umieszczenie takiego post, odpowiedz na wszystkie zmieszczone pod nim komentarze i podziękuje za zainteresowanie komentujących.

Poznaj ich osobiście

Weż udział  w konferencji z ich udziałem, zadaj na niej jedno pytanie (nie zdominuj jej swoim udziałem), a następnie  przedstaw się po jej zakończeniu. Jeśli nie wytępują publicznie, może oferują produkt lub usługi, które możesz od nich zakupić.

Dróg do zbudowania relacji z autorytetami, na których opinii Ci zależy jest zapewne więcej. Jeśli masz jakąś dodatkową sprawdzona opcję podziel się nią z innymi.  

SHARING IS CARING.

Leave a Reply