Social media w strategii marketingowej dla firm.

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez małe i średnie firmy, które chcą pozyskać nowych klientów oraz zbudować rozpoznawalny brand dzięki social media jest czekanie, aż wszystkie tworzone profile będą perfekcyjne. Wtedy dopiero firmy czują się komfortowo, aby móc zaprosić do swojego grona targetowanych klientów.

Tu nie ma na co czekać! Już od pierwszego dnia, kiedy mamy założony profil na Facebook’u, Twitterze,LinkedIn, YouTube , etc musimy zacząć pozyskiwać klientów.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem będzie włączenie ikon mediów społecznościowych do naszej wizytówki email.

Mail jest naszym najczęstszym sposobem komunikacji z nowymi, jak i obenymi klientami, dlatego powiniśmy od niego zacząć patrząc na skalę zasięgu, jaki nam gwarantuje.

Jeżeli używasz konta Google mail (Wszystkim polecam posiadanie konta gmail ze względu na opcję, jakie daje małym firmom całkowicie za darmo).

Krok 1

Kliknij w ikonę trybu maszyny w prawym górnym rogu konta Gmail.

Następnie wybierz opcję Settings/Ustawienia.

Krok 2

W opcji Settings/Ustawienia znajduje się tab General/Główny na dole powyższego tabu General znajduje się pole odpowiadające za podpis Email Signature/Podpis Email. Wypełnij to pole informacjami, które chcesz, by znalazły się w Twoim podpisie. Może to być:

Imię , nazwisko

Stanowisko

Strona www

Ikony social media

Krok 3

Postaw kursor pod informacjami, które dodaleś i kliknij na obraz zdjęcia z tak zwaną górą w tle.

 

Dodaj image URL dla ikony, którą chcesz dodać. Na stron IkonFinder znajdziesz wszystkie ikony w naróżniejszych rozmiarach, jakich możesz potrzebować.

Krok 4

Kursorem zaznacz ikonę, którą dodałeś do swojego elektronicznego podpisu. Następnie kliknij na symbol linku/spinacza, żeby dodać Twoje konto w social media do dodanej ikony, e.g. (https://www.facebook.com/AgnieszkaGrodzkaOnlineMedialab)

Krok 5

W ten sam sposób dodaj kolejne ikony wraz z adresami Twoich kont w social media. Na koniec, kiedy jesteś zadowolony z dokonanych zmian zapisz je przez kliknięcie guzika Zapisz zmiany, znajdującego się na dole strony.

Twój podpis może wyglądać tak:

Google signature example.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 6

W celu dodania zdjęcia ponów krok 3, dodając image swojego zdjęcia i zapisz zmiany.

Jeżeli nie korzystasz z konta gmail możesz użyć WiseStamp

WiseStamp daje Ci możliwość wykreowania podpisu, który może zawierać ikony social media zlinkowane z Twoim profilem oraz dodatkowo apps pozwalający na wyświetlenie ostatniego contentu dodanego na przykład na Twitter’ze, Facebook’u, etc.

Podstawowe opcje Wise Stamp są za darmo, za dodatkowe musisz zapłacić.

WiseStamp ma na swojej stronie bardzo przejrzysty tutorial, który bez problemu pozwoli Ci na dodanie ikon do Twojego podpisu email.

W jaki sposób założyć podpis email z ikonami social media w Google znajdziesz w załączonej TO DO LIST Email signature PDF.

Gdzie dodać ikony do materiałów marketingowych oraz w jakich materiałach marketingowych je umieścić o tym w kolejnym cyklu.

 

 

Leave a Reply