Jak zbudować swoją reputację używając Facebook’a

Jesteś solidną firmą, która wywiązuje się ze swoich zobowiązań, masz zadowolonych klientów – nie strać tej szansy!

OBECNI KLIENCI

1. Po pierwsze poproś swoich klientów, dla których wykonałeś świetną pracę o krótki feedback na Facebooku. Większość klientów jest łatwiej przekonać do pozostawienia komentarza na Facebooku, niż na stronie internetowej.

2. Możesz również uzyskać feedback przez skierowanie rozmowy na Facebooku w ten sposób, iż naturalnie klient wypowie się o Twojej solidnej pracy. Na przykład, jeśli klient podzielił się z Tobą offline informacją, że bardzo dobrze mu się z Tobą współpracowało, wróć do tego tematu online, pytając, co najbardziej doceniał w Twojej wykonanej pracy. Albo, zapytaj jak wspólna współpraca pomogła mu usprawnić jego biznes, efektywność, work life balance ,etc. Oczywiście najlepiej go uprzedzić, iż chciałbyś zadać takie pytanie w social media.

3. Zrób kopię wszystkich pozostawionych komentarzy przez Twoich klientów, gdyż póżniej będziesz mógł je wykorzystać w innych materiałach marketingowych informując o tym klientów, którzy powyższy feedback dla Ciebie zostawili.

4. Swoją wierzytelność budujesz również przez swoją stałą ktywność na Facebook'u. Dlatego określ, jak często będziesz aktywny, poinformuj o tym wszystkich, którzy do Ciebie zaglądają. Najlepiej działającą strategią jest bycie aktywnym minimum jeden raz w tygodniu oraz dodawanie postów, zdjęć za każdym razem tego samego dnia o podobnej porze, jeśli oczywiście nie zdecydowaliśmy się na codzienną aktywność. Przypisz tej aktywności określony dzień w swoim kalendarzu i się go trzymaj. Z góry wiedz, jaki będzie Twój post/zdjęcie , aby nie tracić czasu. Przy tej samej wizycie odpowiedz na wszystkie komentarze, pytania oraz zajrzyj, czy możesz udzielić odpowiedzi na pytania pozostawione na innych często odwiedzanych stronach (o tym poniżej). Maksymalny czas jaki powinno Ci to zająć, to 15-25min.

 

SAM MUSISZ ZADBAĆ, ABY CIĘ ZAUWAŻONO.

 

POTENCIALNI KLIENCI

1. Pokaż swoją wiedzę przez zostawienie odpowiedzi na zadane przez innych pytania na stronach osób z wysoką ilością "lików".

2. Dołącz do Grup, które odpowiadają Twojemu profilowi działalności i bądż na nich aktywny. Zadawaj pytania, dziel się wiedzą, pomagaj innym rozwiązać ich problemy (tak długo, jak są one częścią prowadzonego przez Ciebie biznesu).

3. Zastanów się jakie inne strony Twoi potencialni klienci mogą "Polubić", które są związane w sposób bezpośredni lub pośredni z Twoim biznesem. Na przykład jeśli jesteś dekoratorem wnętrz zrób szybki research, gdzie Twoi klienci mogą szukać inspiracji, magazyny dekoracji wnętrz, strony z meblami, etc. "Polub" też te strony oraz zostaw na nich swój komentarz, aby ułatwić klientom znalezienie Cię.

 

 JAK JESZCZE KLIENCI MOGĄ DO CIEBIE DOTRZEĆ NA FACEBOOK'u.

Przez link na:

– stronie online

– newsleterze

– rachunku

-wizytówce

-podpisie w mailu

– broszurze

 

A jak TY budujesz swoją reputację? A może się  z czymś w tym procesie zmagasz? Podziel się z inymi.

Leave a Reply