Jak zdobyć 31mln lików na Facebook’u. WalMart success story: Strategia, którą Twój biznes może zaimplementować.

Sam Walton otwierał Walmart z myślą o sprzedaży tanich produktów, aby ludzie mogli kupić więcej za mniej. Dziś WalMart jest jednym z największysz supermarketów w US oferującym wszystko czego możesz potrzebować.

Zgodnie ze swoją dewizą Walton chciał być jak najbliżej swoich klientów by wsłuchiwać się w to czego mogą potrzebować, aby dalej poszerzać swoją ofertę, jak i budować niepowtarzalny brand.

Z cała pewnością osiągnął zamierzony cel : 31 mln lików na Facebooku, 560 tys osób mówiących o nim, średnio zamieszczanych 5-6 postów dziennie i duże zaangażowanie w konwersację z swoimi klientami przez odpowiedzi w postach.

Jak więc wygląda strategia, którą przyjął WalMart w social media i jak TY możesz ją zaimplementować do swojego biznesu.

Lista z wytycznymi do sukces jest zamieszczona poniżej.

Każda z wytycznych ma swoje odbicie w przykładach prezentowanych postów.

# Forma

85% wszystkich postów jest w formie imagów lub filmów

# Częstotliwość

Zamieszcanie 5-6 postów dziennie. W przypadku małych firm jest to karkołomne zadanie, dlatego nastaw się tu na jakość, a nie ilość postów.

# Przekaz

Umieszczany content jest uniwersalny i prosty w przekazie. Na jego temat mogą wypowiadać się wszyscy bez specialnej wiedzy w danej dziedzinie. Na przykład: Jak wiedzieć, że kupuje się smaczne winogrona.Czy da się to sprawdzić?

universla.jpg

# Wartości

Content promuje wartości za którymi stoi firma, na przykład zadowoleni pracownicy, miła obsługa. Takie zdjęcia są promowane na stronie wraz z innymi akcjami takimi jak Zatrudniamy weteranów wojennych i jesteśmy z tego dumni, mogąc wspierać ich i ich rodziny.

 

 

Values.jpg

Również mogą to być posty informujące o ważnych ewentach lub wydarzeniach wspieranych przez WalMart. Takie jak kampanie na rzecz organizowanych zbiórek dla dzieci, osób starszych , etc.

# Przyjemność

Zamieszczane posty powinny bawić i sprawiać, że inni chcą się nimi dzielić, bez względu na to czy są związane z ofertą firmy czy też nie.

Fun.jpg

# Zaangażowanie

Ważne jest budowanie relacji z klientem, co najłatwiej można osiągnąć przez angażowanie klienta w konwersację za pomocą zadawanych pytań w formie: Jeśli biegasz w maratonach, jak wyglądają Twoje posiłki na jeden dzień przed startem? Images przedstawiające produkt i zachęcające do głosowania lub wypowiadania się na jego temat w generalnym kontekście. Czekolada mleczna czy czarna, którą wybierasz?

Vote.jpg

 

# Nie jestem wirtualnym sprzedawcą

Lepsze skutki przynosi umieszczanie produktów na stronie bez komentarzy zachęcających do zakupów. Pokazanie produktu z niskim nastawieniem na podkreślenie brandu i ceny jest efektywniejsze niż twarda sprzedaż. Nic na siłę.

Product.jpg

Poniżej znajdziesz listę kroków, które pomogą Ci zaimplementować strategię efektywnych postów – Efektywne posty zamieszczane na Business Page FB

Jeśli strategia ta działa w przypadku WalMart'a dlaczego ma nie zadziałać w Twoim biznesie. Podziel się swoimi spostrzeżeniami. Zawsze warto je usłyszeć.

Leave a Reply