O czym warto pisać w social media: Posty, które sprawią, że zyskasz przyjaciół, nowych obserwujących Cię oraz cała garść lików (nawet jeśli prowadzisz firmę sprzątającą)

Brakuje Ci już pomysłów o czym pisać w zamieszczanych postach aby dalej rozszerzać bazę fanów, a tym samym potencialnych klientów.

Zastanawiasz się, o czym mogę pisać jeśli mój biznes nie jest ekscytującą dziedziną – nie piekę cup cakes’ów, nie tworzę pięknych mebli, nie sprzedaję  ubrań, które są trendy, po prostu prowadzę firmę sprzatającą.

Czy to stanowi problem? Nie, wręcz przeciwnie, wszystkie pomysły na ekscytujące pomysły na posty sprawdzą się w każdym biznesie.

Zaplanuj swój conten kalendarz umieszczając po 1 poście każdego dnia przez kolejny miesiąc, a zobaczysz nie tylko o ile powiększy się Twoja baza potencialnych klientów, ale także, jakie to proste mieć czym się dzielić w social media.

 

Tematy, których możesz użyć to:

 

RZECZY, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE SIĘ UŚMIECHASZ:

Zdobądż sympatię innych osób przez pokazanie swojej niebiznesowej twarzy. Podzielenie się z resztą osób tym, co Cię bawi, co lubisz robić po godzinach. Wszystko to sprawi, że zaczniesz budować relację tę osobistą, która jest początkiem do nawiązania współpracy.

Może to być:

– coś zabawnego, co wydarzyło się u Ciebie prywatnie, na przykład: co powiedziała Twoją żona z przekorą, co zmajstrowały Twoje dzieci, co wyjątkowego ugotowałeś. Jak możesz załącz do tego opisu zdjęcie, zwiększy to siłę Twojego przekazu.

WSZYSTKO,  CO CIĘ INSPIRUJE:

Podziel się z innymi książkami, które pozwoliły Ci się rozwinąć personalnie, pokonać stres, pokazały Ci, jak być bardziej efektywnym.

Może to być również muzyka, która Cię odpręża, piosenki, które motywują do działania albo postacie ze świata biznesu, religii, które dają Ci siłe do działania.

TWOJE OSIĄGNIĘTE CELE:

Nie wstydż  się dzielić z innymi, tym co udało Ci się osiągnąć. Pokaż jak jesteś dobrze zoorganizowany, ile masz pomysłów i jak je wdrażasz w życie. Wszystko to inspiruje innych i jednocześnie sprawia, że budujesz swój autorytet.

W tym miejscu możesz na przykład podzielić się ilością klientów, których nowo pozyskałeś, ilością osób, które przeczytało Twój post, subskrybowało się do nowo powstałego newslettera, etc.

POKAŻ CO CIĘ OSTATNIO ROZBAWIŁO:

Wystarczy, że siegniesz pamięcią do ostatnio oglądanych filmów na youtube.com, a napewno z łatwością znajdziesz filmę, reklamę, zdjęcie, które sprawiają, że  nie przestajesz się uśmiechać. Jeśli Ciebie to bawi, dlaczego ma nie bawić innych.

PYTANIA, KTÓRE CI SIĘ NASUWAJĄ:

Zastanawiasz się, gdzie reklamowac swój biznes, albo jakiego typu ubrania, buty projketować, zapytaj innych, co by Ci poradzili. Nie tylko zdobędziesz market research za darmo, ale także sprawisz, że  inni poczują się częścią Twojego biznesu.

Albo nawet jeszcze bardziej przyziemnie, myślisz o zakupie nowej kamery, remontu domu, nie wstydż się zapytać innych o radę. Chętnie się z Tobą podzielą swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

BEZ CZEGO NIE MOŻESZ SIĘ OBEJŚĆ:

Podziel się z innymi informacją na temat bez czego nie wyobrażasz sobie swojego dnia. Może to być poranna kawa, prasa, obfite śniadania, albo coś jeszcze bardziej zaskakującego.

RZECZY / NARZĘDZIA, KTÓRE UŁATWIAJĄ CI PROWADZIĆ TWÓJ BIZNES:

Ta wiedza może się okazać bardzo przydatna innym właścicielom małych firm. Dlatego nie powołuj się tu na oczywiste narzędzia, których każdy używa, ale na coś, co może zaskoczyć innych, zwłaszcza, jeśli pomoże im prowadzić biznes jeszcze bardziej wydajnie. Bądz hojny, a zobaczysz, że się opłaci.

I najważniejsze,

POSTY PROMUJĄCE TWÓJ BIZNES:

Informuj innych przynajmniej raz w tygodniu, o tym, co się dzieje w Twoim biznesie, jakie produkty wdrażasz na rynek, jakie kursy organizujesz, jaki sprzęt kupujesz, aby się rozwijać, jaki jest Twój następny projekt, etc.

Wszystko to sprawia, iż pozwalasz swojemu biznesowi ciągle się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów, a to przecież jest Twoim głównym powodem dlaczego można Cię znależć w social media.

Jeśli ciągle masz wątpliwości, co zamieszczać  w celach promocji swojego biznesu w social media, skontaktuj się ze mną, i wspólnie wypracujemy Twoją strategię.

 

Co byś powiedział, jakby miała być ona zupełnie za free, bo przecież najlepsze rzeczy w życiu zdarzają się za darmo.

Leave a Reply