PROWADZISZ WŁASNĄ PRAKTYKĘ LEKARSKĄ, KTÓRA KAŻDEGO MIESIĄCA ZMAGA SIĘ Z POZYSKANIEM NOWYCH KLIENTÓW .

ZOBACZ JAK MAŁA PRAKTYKA ORTODONTYCZNA PRZERODZIŁA SIĘ W ŚWIETNIE PROSPERUJĄCĄ KLINIKĘ ORTODONTYCZNĄ.

Jeśli zarządzasz włąsną praktyką orodontyczną , stomatologiczną lub też lekarską napewno zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby każdego miesiąca pozyskiwać coraz to większą ilość pacjentów, która zapewni Ci stabilny dochód.

Jeśli ciągle wierzysz, że wizja z którą rozpoczynałeś swój biznes jest możliwa do zrealizowania oraz Ty sam jesteś gotowy ponieść potrzebne nakłady pracy, aby sprawić, by Twoje przedsięwzięcie zmieniło się w dobrze prosperujący biznes, skup swoją energię na wdrożenie strategii, która pomogła Burleson Orthodontics odnieść sukces.

Praktyka Burleson Orthodontics borykała się z takimi samymi problemami, jak większość małych kliniki. Mała ilość nowych klientów oraz zwiazany z tym niestabilny dochód nie pozwalał jej rozwijać się i inwestować w nowy sprzęt oraz nowych lekarzy.

Właściciel kliniki Dustin Burleson, rozczarowany dotychczasowymi wynikami finansowymi, niewpólmniernymi do poniesionych nakładów pracy, zdecydował się na danie klinice ostatniej szansy.

Jego plan polegał na opracowaniu nowej strategii, która miała pomóc w pozyskaniu  każdego miesiąca stałej liczby nowych klientów. Dochód z nowo pozyskanych klientów miał być przeznaczony na modernizację praktyki oraz zatrudnienia nowych lekarzy.  W długim okresie zyski  uzyskane z rosnącej bazy klientów miały zagwarantować Panu Burleson niezależność finansową.

Dziś Burleson Orthodontics jest jedną z najbardziej prestiżowych klinik otrodontycznych z rzeszą zadowolonych klientów.

Jak więc wygląda strategia, którą przyjął Dustin Burleson oraz jak TY, możesz ją przełożyć na potrzeby swojego biznesu.

 

POZYSKANIE NOWYCH KLIENTÓW – NISKOBUDŻETOWY MARKETING

Poniższe kroki możes zzaimplementować w dowolnej dla siebie koleności.

KROK 1:

CO: Daj coś z siebie – Oferuj jedną ze swoich usług za darmo dla swoich nowych klientów.

Możesz  zaoferować darmowy przegląd zębów, konsultację , co do kosztów założenia aparatu ortodontycznego lub konieczności jego założenia.

JAKA FORMA: Wywieś profesjonalnie wyglądającą informację na drzwiach gabinetu lub stwórz baner na tkaninie nieprzemaklanej.

KOSZT: ok 150 PLN

 

KROK 2:

CO: Stwórz stronę internetową z blogiem.

JAKA FORMA: Na swojej stronie zamieść dane kontaktowe, godziny otwarcia oraz wszystkie prowadzone promocje. Na blogu dawaj porady w jaki sposób na przykład dbać o zęby w trakcie noszenia aparatu, co jeść, a czego unikać mają aparat , etc.

KOSZT: ok 1 000 PLN

 

KROK 3:

CO: Zbieraj adresy email i telefony

JAKA FORMA: Stwórz dokument Excel, gdzie będziesz trzymać wszystkie dane dotyczące Twoich pacjentów. Dane , które warto zbierać to:

  • Imię
  • Nazwisko
  • Telefon (ułatwi Ci kontakt, by zaoferować kolejną wizytę)
  • Email (pomoże Ci przesłać dodatkowe informację oraz kalendarz zalecanych wizyt)
  • Adres do korespondencji (zapewni Ci możliwość wysłania informacji w formie papierowej)
  • Data urodzenia (możesz ją wykorzystać do budowy relacji z klientem, np: wysłanie kartki lub sms z życzeniami)
  • Termin ostatniej wizyty (wiesz kiedy skontaktować się z pacjentami, którzy nie odwiedzili Cię w przeciagu ostatnich 6 m-cy )

KOSZT: Możesz robić to sam lub powierzyć zadanie stażystce lub pracującej z Tobą pielęgniarce. Na początku przez pierwsze 3-6 m-cy zalecam prowadzenie bazy klientów samemu, następnie jej przekazanie innej osobie.

 

KROK 4:

CO: Bądż aktywny na forach internetowych i w social media (Facebook, Twitter)

JAKA FORMA: Oferuj tam porady online, w ten sposób budujesz swój profil eksperta i profesjonalisty

KOSZT: Wolny czas, 0 PLN

 

KROK 5:

CO: Targetowana reklama w GoogleAdwords oraz na Facebook’u

JAKA FORMA: Zachęca do pierwszej darmowej wizyty

KOSZT: ok 300 PLN

 

UTRZYMANIE NOWYCH KLIENTÓW – NISKOBUDŻETOWY MARKETING

Proponowane akcje w dużej mierze opierają się na stworzonej uprzednio  bazie klientów i pozyskanych danych. W dłuższym okresie czasu okażą się one kluczowe do prowadzenia stablinego biznesu.

Dla otrzymania najlepszych efektów poniższe kroki powinny być zaimplementować w przedstawionej poniżej koleności , utrzymując wzkazany odstęp czasowy:

Dzień 1: (Dzień zapisania się na wizytę). Powitalny Email wysłany do nowego klienta.

 

Dzień 3: Papierowy list- Przedstawienie zespołu lekarzy, jeżeli przyjmuje więcej niz jeden lekarz wraz z opisem oferowanych usług.

 

Dzień 5: (Dzień wizyty). Voucher na Smoothie oferowany przez lekarza po wizycie. W przypadku wizyty ortodontystycznej smoothie z lodem łagodzi ból zębów po wizycie.

 

Dzień 7: Telefon do klienta w celu sprawdzenia, czy założony aparat dobrze leży. W przypadku stomatologa / lekarza, czy plomba nie uwiera lub czy przepisane leki zadziałały.

 

Dzień 14: Papierowy list oferujący zniżkę lub darmową wizytę , po poleceniu kliniki znajomemu.

 

Dzień 28: Email przypominający o zasadach dbania o higienę jamy ustnej dla osób noszących aparat. W przypadku stomatologa lub lekarza o tym, jak to co jemy wpływa na nasze zęby / zdrowie. Czego unikać, a co wybierać.

 

Dzień 60: Wysłanie mesięcznego  newslettera z radami dla klientów.

 

Dzień 90: Mail przypominający o konieczności regularnych wizyt w klinice / kontrolach okresowych.

 

Po tym okresie kolejne kroki mogą być ponowione, rozpoczynając od kroku z Dnia 14, aż do okresu zdjęcia aparatu.

 

Zdjęcie aparatu: Oferowanie jabłka po zdjęciu aparatu. Większość pacjentów przez cały okres noszenia paratu marzy o chwili, kiedy będzie mogło gryżć jabłko.

 

Jeżeli masz pytania dotyczące przygotowanej strategii lub nie wiesz jak dany krok zaimplementować, skontaktuj się ze mną.

Leave a Reply