Strategia email : Jak sprawić by Twoja komunikacja email była skuteczna i przyciągała nowych klientów – c.d.

W tej części znajdzieciekro po kroku plan dotyczący, jak powinna wyglądać Wasza komunikacja  z klientem oraz jak często powinna się ona odbywać.

#3 Czestotliwość komunikacji

Tutaj optymalnym czasem pomiędzy wysłaniem pierwszego oraz kolejnego maila jest okres jednego tygodnia. Mówimy tu o komunikacji, która ma na celu zbudowanie relacji , która zakończy się zakupem produktu lub usługi. Przez ten okres cierpliwie budujesz swoja  wiarygodność w oczach klienta, pokazując swoją wiedzę oraz sposób w jak możesz pomóc powołując się na przykłady z własnego biznesu lub biznesu, któremu już pomogłeś. Jeśli oferujesz produkt , nie usługę, wtedy swoją wiedzę skupiasz na benefitach produktu.

Przy wysłaniu 5 maila przechodzisz do sekcji sprzedażowej, gdzie zawierasz informacje lub link , jak dany produkt lub usłygę można nabyć. Oczywiście po tym okresie jeśli klient nie zdecydował się na zakup nie kończysz komunikacji email. Cały czas przypominasz klientom o swoich produktach i usługach czekając, kiedy będą gotowi do zakupu.

W trakcie prowadzenia kampanii sprzedażowej lub w czasie okresu sprzedażowego kiedy jest najwyższy popyt na Twój produkt możesz zastosować komunikację co 1 lub 2 dni. Jest to ważne zwłaszcza podczas prowadzenia kampanii promocyjnej zawierającej okres rabatowy.

#4 Layout i ton komunikacji:

Im bardziej osobiście komunikujesz się z klientem tym lepiej dla Ciebie. Nie staraj siętrzymać dystansu, pokaż, że rozumiesz jego potrzeby i znasz stawiane wymagania.

A.Intro:

Krótkie wprowadzenie, które będzie nawiązywac , do Głównego Celu Komunikacji

B. Nawiązanie do siebie

Najlepiej wprowadzić tu coś zabawnego, czego czytający o nas nie wie.

CGłówny Cel Komunikacji:

W jakiej sprawie się komunikujemy. Plus (bardzo ważne ) co chcemy, aby czytający ten mail wykonał. Może to być:

Obejrzenie video

Kliknięcie w link poniżej

Przeczytanie postu na blogu

Dołączenie do grupy na Facebooku / Twitterze

D.Link

Zamieszczenie linku, który dostarcza więcej informacji, bądż też kieruje do strony kontaktowej lub FAQ [link].

E. Pozdrowienia i podpis

F. P.S.

Jeszcze raz podanie linku lub akcji, której wykonania oczekujemy od adresata maila.

 

Finalnie przykładowa komunikacja,może wyglądać następująco:

A. Zastanawiasz się, gdzie chciałbyś widzieć swój biznes w nadchodzącym roku? Jakie zmiany w samej organizacji są potrzebne żeby tego dokonać.

B. Ja osobiście nie jestem pierwsza jeśli chodzi o płacenie rachunków i odbieranie rzeczy zarówno z poczty , jak i od krawca , albo szewca. Ale w tym roku postanowiłam, że będzie inaczej.

C. Wyciągnełam wnioski dotyczące tego gdzie mój biznes był nieefektywny, gdzie ja sama skupiałam się na zadaniach, które nie były piorytetowe i odciągały moją uwagę od robienia rzeczy ważnych, generujacych główny zysk dla mnie i moich klientów. Moje cele zaszeregowałam według systemu, który pozwoli mi być bardziej wydajną i skupić się na priorytetach, które mają bezpośrednie przełożenie na wyniki firmy. Jeśli czujesz, że i Ty

D. możesz polepszyć swoją wydajność w kolejnym roku, kliknij na [link] poniżej, żeby zobaczyć system, który i Tobie pomoże na zaszeregowanie swoich priorytetów we właściwy sposób.  

E. Z pozdrowieniami i wiarą w dobę, która ma wystarczającą ilość godzin.

F. P.S. Dla wszystkich, którzy skupili się już na celach, a nie na drodze dotarcia do nich- link poniżej [link].

 

Jeśli ciągliągle masz pytania,odnośnie treści wysyłanych komunikatów skontaktuj się ze mną. Sparwię, by komunikacja email również zadziałała w Twoim biznesie.

 

Leave a Reply