Twitter dla firm: Jak promować swoją firmę na Twitterze

      Każdy kto korzystał z Twittera w celach biznesowych już wie, że twarda strategia sprzedaży spotka się tu z wielkim

NO NO.

A więc jak, to zrobić, nie promując swoich produktów bezpośrednio, aby obserwujący zmienił swój status na klienta.

      Strategia dotycząca Twittera, która przynosi rezultaty jest następująca:

SPRZEDAŻ = INFORMACJA

Informujesz o produktach i usługach, które oferujesz oraz zachęcasz do uzyskania dalszej informacji znajdującej się w linku.

Podążaj za nią, a nie narazisz się na krytykę, bycie posądzonym o spamowanie, lub wyłaczony z grona osób obserwowanych.

Ci co budują relację, dzielą się wiedzą i tym co robią oraz uczestniczą w konwersacji w obrębie posiadanej wiedzy czerpią profity z obecności na Twitterze.

Wizerunek

Sam budujesz swój wizerunek i warto, żebyś z góry określił, jak chcesz być postrzegany. Zakres jest szeroki. Możesz być uważany za eksperta, prekursora, osobę od nowinek rynkowych, osobę chętnie dzielącą się wiedzą albo też kogoś kogo wypada obserwować.

Strategia

Osoby poszukują za pomocą Twittera zarówno rozwiązania problemu, który powstał , jak i nowych możliwości. Bez względu czy jest to sfera rozwoju własnego biznesu, rozwoju osobistego, najlepszej formy odpoczynku, czy też najlepszej formy prezentu ślubnego. Dzięki Twojej informacji o tym co robisz, często okazuje się, że świetnie nadajesz się do spełnienia danej potrzeby lub rozwiązania zaistniałego problemu.

Strategię tę zastosowała Artisan Group, która pomaga micro przedsiębiorcom dotrzeć z ręcznie wyrabianymi produktami do samej śmietanki klientów, w tym przypadku celebrytów.

Artisan Group informuje za pomocą jednego wpisu, jak możesz pozyskać klientów. Robi to bardzo sprytnie, gdyż kusi samym faktem , iż jest to grupa celebrytów, która dla większości firm jest nie tylko szczytem aspiracji, ale i świetną reklamą dla całego biznesu.

Twitter & Business

Największą zaletą Twittera dla firm jest fakt, iż aby informować o swojej ofercie nie potrzeba zaproszenia do uczestniczenia w rozmowie, dodania do grona osób zainteresowanych, etc. Po prostu masz dostęp do każdego, kto ma profil na Twitterze. Chcesz wysłać prywatną  wiadomość do Beyonce, proszę bardzo, nic prostszego. A nawet więcej, możesz poinformować ją, że zainspirowany jej ostatnią trasą koncertową planujesz nową limitowaną  serię butów nawiązującą do jej występu. Przyznasz, że całkiem nieżle Twitter może wpisać się w Twoją strategię.

Wiadomość

Twoją wiadomosć by działa musi zawierać w sobie element wzbudzający ciekawość, pragnienie lub też dotykać aspiracji czytającego.

Przyznasz, że wiadomość

Usługi prawne z zakresu sprzedaży przez internet

nie wzbudza Twojej ciekawości. Można ją jednak ująć w inny sposób

5 głównych błędów popełnianych przez firmy, które prowadzą sprzedaż przez internet”. Upewnij się, że nie popełniasz żadnego z nich.

Więcej pomysłów na dobry tytuł znajdziesz pod: Jak napisać chwytliwy tytuł bloga / postu w 5 sekund

Zawsze pamiętaj umieścić link w wiadomości , gdzie można dowiedzieć się więcej na temat informacji zamieszczonej w poście. Może to być link prowadzący do Twojego bloga, strony, newslettera, promowanej oferty, etc.

Zasada 80 : 20

Na początku zacznij od zasady 80 : 20 wraz  z czasem sam wypracujesz najlepiej działajacy dla Ciebie model.

Schemat ten oznacza, iż na 80% Twoich postów będzie się składać dzielenie się wiedzą z innymi, retwittowanie postów innych osób, konwersacja, jak i udzielane przez Ciebie rady.

Pozwoli Ci to zbudować w pierwszej fazie obecności na Twitterze pozycję osoby znającej się na zagadnieniach z promowanej branży oraz pozyskać grono osób obserwujących Cię na Twitterze.

Pozostałe 20% pozostaw w pierwszej fazie na promowanie własnej strony, oferowanych produktów i usług oraz dodawanych wpisów na blogu.

Obserwujący vs Obserwowani

W przeciweństwie do Facebooka bardzo łatwo zbudować bazę osób, które Cię obserwują i których Ty obserwujesz. Zacznij od kluczowych kontaktów, które chcesz nawiązać i krok po kroku rozszerzaj je sprawdzając, kto jeszcze obserwuje preferowane przez Ciebie firmy / osoby.

Zawsze zrobi dobre wrażenia wysłanie drobnego podziękowanie osobie, która zaczęła  Cię obserwować i jednocześnie pozwoli Ci na zbudowanie dobrej relacji .

Podsumowanie, krok po kroku promocji firmy na Twitterze znajdziesz tu:TO DO LIST Twitter dla firm 

Podziel się swoimi doświadczeniami z promocji własnego biznesu na Twitterze. Chętnie o nich usłyszę.

Miłego @twittowania

Leave a Reply