TY I GOOGLE – Chcesz być zauważony w Google?

"Love and hate relationship?

Now, it seems that it will be a beginning

of a long, good friendship"

 

Czy masz wrażanie, że Twoje posty nie docierają do takiej ilości osób, jakich byś się spodziewał, albo jakiej potrzebujesz, by uczynić Twój biznes rozpoznawalnym. Dlatego przyłuż się do kilku najciekawszych Twoim zadaniem wpisów, jakie masz na blogu i zmodyfikuj je w sposób, o jakim piszę poniżej. Zobaczysz, jak te kilka zabiegów zmieni Twoje pozycjonowanie.

Na początku zła wiadomość – Google ciagle zmienia zasady rankowania. Jednak nawet jeśli robisz coś, co kiedyś było główną wytyczną do bycia na czele peletonu, czyli upragnionym numerem jeden, to zawsze możesz tam wrócić, nawet nie wiedząc o tym.

Czego zatem się trzymać by nie wypaść z gry i być NUMBER ONE albo CLOSE TO NUMBER ONE.

Tytuł

Przede wszystkim wybierz odpowiedni tytuł dla Twojego wpisu na blogu. Sprawdż czego szukają inni w wyszukiwarce. Na stronie Google/keword/tools (zwany też Adwords) będziesz mógł zobaczyć ile wyszukań miało miejsce dla danej frazy np: czekolada, przyjmując, iż Twój biznes jest związany z czekoladą. Jeśli nie jesteś graczem z dużym portfelem, który chętnie otwiera go by płacić za reklamę online, spróbuj frazy np: brownie, jeśli Twój post jest oczywiście także powiązany z brownie i może zastapić czekoladę.Spróbuj kilku terminów, aby zdecydować gdzie mozesz i gdzie warto konkurować. Narzędzie google, daje Ci również informację , jak duża jest już konkurencja zabiegająca o daną frazę.

 

Content

Wykreuj wysokiej jakości content, który sprawi, że inni będą chcieli go promować. Nie tylko promujący go pozostawiając linki do Twojej stronie w komentarzach, jak i w swoich postach, ale również dzieląc sięnim na Facebook'u i Twitter'ze, a o to przecież chodzi.

Pamiętać by używac słów wysoko rankowanych, które pokazał Ci google Adwords nie tylko w tytule, ale i w samym tekście.

Rozbij tekst tak, aby po środku użyć np Heading 2, gdzie jeszcze raz podsumujesz o czym piszesz używająć słów, o których mówiliśmy powyżej.

 

Zdjęcia

Dołącz do swojego postu jedno lub dwa zdjęcia, które nazwiesz używając słów kluczowych wykorzystanych już w tytule artykułu, albo jego treści. Jeśli uważasz, że są wystarczająco dobre podziel się nimi także na Pinterest.

Powyższe trzy zabiegi dają Ci 20% tego, co możesz zrobić, aby w sposób znaczący zwiększyć swoją pozycję w wyszukiwarce.

 

Promotion Offsite:

Czyli to, co interesuje Cię najbardziej, czyli pozostałe 80%.

 

Linki

Opublikuj napisany artukuł,  gdzie tylko możesz i podaj link powracający do Twojego postu.

Spróbuj poniższych stron:http://artelis.pl/, http://albercik.pl/, http://www.publikuj.org/, http://www.twoja-biblioteka.pl/

Zostaw swój komentarz na innej stronie dotyczacej podobnej tematyki do Twojego ostatniego wpisu. Pamiętaj Twój komentarz musi być rzetelny i na temat, inaczej uznaja Cię za spamujacego i możesz zostać ukarany przez google.

 

Youtube video

To Ci się pewnie nie spodoba, ale jeśli naprawdę chcesz być wysoko rankowany, przygotuj krótkie video 1-2 min, o tym co napisałeś używając słów kluczy w tytule filmu, a wyszukiwarka Cię nie pominie. 

Dodaj nagrane video do postu i na odwrót, to jest właśnie zewnętrzne linkowanie.

Dużo pracy, wiem. Nie robisz jednak tego dla wszystkich swoich postów, tylko tych najważniejszych dla Ciebie i Twojego biznesu.

 

I na koniec, jedna zasada, JEŚLI COŚ WYMAGA DUŻEGO NAKŁADU PRACY, TO MOŻESZ BYĆ PEWNYM, ŻE WIĘKSZOŚĆ TEGO NIE ZROBI. I TU LEŻY TWÓJ SUKCES – BYCIE W TYCH 5% PROCENTACH GWARANTUJE CI SUKCES W GOOGLE.

Czy stosujesz jeszcze jakieś inne sposoby, które działają dla Ciebie i Twojego biznesu? Jeśli tak, podziel się nimi!

Leave a Reply