SFRUSTROWANY TYM CO ROBISZ 9-17.00?

 

Pewnie nie Ty jeden. Choć większość z tych, którzy chcą zmian, które nigdy nie będą miały miejsca poznasz po tym, co mówią:

 

" NIKT NIE DA MI SZANSY "

" JUŻ ZA PÓŻNO NA ZMIANĘ "

" NIGDY TEGO PROFESJONALNIE NIE ROBIŁEM"

" NIE MAM PORTFOLIO "

" CO JAK SIĘ NIE UDA "

I co, odnajdujesz , gdzieś siebie? Nie jest prosto postawić wszystko na jedną kartę, ale to ta jedna karta może póżniej zaważyć na naszym całym życiu. Jak myślisz, że ktoś Cie odkryje, jak Kate Moss dwadzieścia lat temu, to możesz się do tego czasu zestarzeć i szansa przejdzie Ci koło nosa. Z twoimi planami jest dokładnie, jak z wiekiem Kate, im bardziej je odkładasz na póżniej, tym mnie czasu dostajesz od losu, żeby stworzyć naprawdę solidny biznes, a nie dodatkową pracę (tym razem 18-21.00).

Przestań się usprawiedliwiać i odkryj, co Cię naprawdę zatrzymuje. Jeśli, jest to standardowo jedno z powyższysz irracjonalnych usprawiedliwień, to może jeszcze nie wszystko stracone.

Mówisz, że nie masz portfolio i to Cię zatrzymuje. Nie udało Ci się znaleść nikogo, kto by Ci zaufał nie mając doświadczenia, albo Ty sam nawet nie spróbowałeś, bo wiesz, jak to się skończy. Błąd. Nie ma wymówki, szczególnie, że teraz kiedy za darmo, możesz zaoferować swoje usługi, używając serwisów takich jak Gumtree i Tablica.pl.

Ok. Załużmy, że próbowałeś i nic ciekawego się nie przydarzyło (no oprócz propozycji stworzenia baneru online dla Oazy Kościelnej poszukującej chórzystów),  w taki razie podziele się z Tobą tajną strategią. Nie musisz mieć klientów, aby dla nich pracować. Zwłaszcza, jeśli chcesz pracować dla najlepszych i największych. Wybierz firmę, dla której chciałbyś coś zrobić i przygotuj projekt. Następnie wybierz kolejną firmę i kolejną, aż uznasz, że Twoje portfolio jest wystarczająco duże.

Tak długo, jak będziesz szczery z potencilanymi klientami przedstawiając swoje prace, jako próbki, a nie oryginalne kopie, które zostały wdrożone, jesteś ok. Pokazujesz swój talent, i to co mogłoby być zrobione, gdybyś to TY nad tym projektem pracował.

Doświadczenie jest bezcenne, nawet nabyte Twoim kosztem, czyli pracując za darmo. Początki zawsze są ciężkie, ale jak się naprawdę czegoś chce, to każde poświęcenie jest możliwe. Im więcej włożysz wysiłku, aby zdobyć daną wiedzę, doświadczenie lub wykształcenie, tym bardziej, będziesz się starać, by osiągnąć zamierzony cel. Myślisz o własnej firmie PR, ale nigdy nie pracowałeś w tym zawodzie, Jeszcze nic straconego, wybierz interesujące Cię agencję, wyślij maila i napisz dlaczego Ci zależy na doświadczeniu właśnie tam, dodając, że jesteś tak zmotywowany, że jesteś gotowy robić to nawet za darmo. Wiem, pracujesz, ale agencje też pracują, nawet nocą. Znajdziesz czas, Ty dla nich, jak i oni dla Ciebie – jeśli tego naprawdę chcesz. Albo, chcesz prowadzić restaurację, ale boisz się, że sobie nie poradzisz, spróbuj przez trzy miesiące popracować, jako kelner, albo pomoc w kuchni. Jak myslisz, że zaczynał Gordon Ramsey. Możliwe, że jest to poniżej Twoich kwalifikacji, ale zdziwisz się, czego się nauczysz, nie tylko o tym biznesie, ale i o sobie. Może okaże się, że to praca wcale nie dla Ciebie.

Marzy Ci się coś wielkiego, hmm, może własna telewizja. To ruszaj w eter, użyj Youtube i już gościsz w prawie każdym domu. To Twoi dziadkowie mogli narzekać na brak szans, ale nie TY.

I tak dalej …

 

Ciągle sfrustrowany?

 

 

Leave a Reply